Sposoby na ogrzewanie problematycznych przestrzeni - Kaloryfery i ogrzewanie

Sposoby na ogrzewanie problematycznych przestrzeni - Kaloryfery i ogrzewanie nagrzewnica master z odprowadzeniem spalin
edzialne za palenia w piecu. Dzieje się tak wówczas, gdy w danej szkole zamontowane jest ogrzewanie węglowe. Poza tym niektóre szkoły korzystają z miejskich sieci ciepłowniczych. Wówczas dyrektorzy szkół nie muszą martwić się o to, że trzeba palić w piecu w okresie zimowym. Wystarczy dobrze sprawdzić grzejniki i odkręcić je przed zimą, żeby w szkolnych pomieszczeniach panowała dobra temperatura. Oczywiście w klasach nie musi być przesadnie ciepło, ponieważ dzieci z zasady do szkoły ubierają się nieco ciepłej. Warto wiedziećKomfort cieplny ? stan, w którym człowiek czuje, że jego organizm znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego, tzn. nie odczuwa ani uczucia ciepła, ani zimna. Dodatkowo komfort termiczny oznacza, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie lub chłodzenie poszczególnych części ciała, na przykład chłodzenie karku i szyi przez przeciągi, czy nagrzewanie nóg przez ciepło promieniujące ze zbyt ciepłej podłogi. W przypadku pomieszczeń określenie uczucia komfortu jest problematyczne, gdyż jest ono odczuwane indywidualnie i subiektywnie. Ideałem byłby system gwarantujący jak najmniejszy procent ludzi niezadowolonych z panujących warunków. Badania na temat komfortu cieplnego prowadził duński naukowiec i inżynier, Ole Fanger. Wyniki tych badań stały się podstawą do opracowania międzynarodowych norm, m.in. Polskiej Normy PN-EN ISO 7730:2006 (Ergonomia środowiska termicznego. Analityczne wyznaczanie i interpretacja komfortu termicznego z zastosowaniem obliczenia wskaźników PMV i PPD oraz kryteriów lokalnego komfortu termicznego).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komfort_cieplnyDopasowywanie temperatury w mieszkaniu do warunków pogodowych W blokach istnieją różne systemy grzewcze. W starszych blokach są to zarówno ogrzewania węglowe, jak i ogrzewania gazowe. Natomiast w nowszych- ogrzewania gazowe lub elektryczne. Trzeba przyznać, że bloki słyną z tego, że w nich cieplej niż w domach, a jednocześnie nie trzeba martwić się o potrzebę samodzielnego ogrzewania ich w okresie zimowym. Trzeba jednak pamiętać, że nawet pokoje w blokach mogą czasami się wychładzać. Wówczas osoby mieszkające w takich pokojach starają się je dogrzewać. Sięgają więc po różnego rodzaju nagrzewnice, które sprzedawane są w sklepach z urządzeniami elektrycznymi lub w sklepach z urządzeniami grzewczymi. Pozwalają one na dopasowywanie temperatury w mieszkaniu do temperatury panującej na dworze.